Pohořanští padlí

Muži z Pohořan, kteří položili život ve válce. Pomník padlým stál mezi dnešní Pohořanskou boudou ( dříve obchod s prodejnou pečiva) a domem čp.  28, kde se nachází hasičská zbrojnice. 

1914 - 1918


  • Adolf Abeska
  • Wilhelm Blaschke
  • Emil J.
  • Adolf Kimmel    vojín ppl. 54                                     * 28.2. 1887                + 8.8. 1914 Rusko
  • Johann Kimmel desátník ppl. 3      Čp. 39                 * 7.3. 1889                  + 23.10. 1918 Leggia 
  • Johann Kumer vojín ppl. 54            Čp. 15                 * 8.10. 1882                 + 22.10. 1914 Ivangorod
  • Johann Langauf desátník zppl. 13  Čp. 12                 * 30.10. 1886              + 3.9. 1915 Hojnica
  • Josef Langauf vojín drag. pl. 12                                 * 22.2. 1897                + 27.9. 1919 
  • Josef Lubrich   vojín ppl. 56                                        * 8.12. 1888                 + 3.1. 1917 
  • Joachim Mayer  vojín pr.pol.m. 5    Čp. 6                   * 1.11. 1869                   + 14.12. 1919 Carycin
  • Heinrich Mayer
  • Anton Matal                                      Čp. 9                  * 18.12. 1885                 + 
  • Reinhold Metter
  • Josef Slovák
  • Johann Smekal
  • Johann Techet vojín zppl. 13                                        * 1879                        + 3. 1915 Rusko
  • Josef Zimmermann  vojín ppl. 54                               * 14.11. 1888                 + 1.3. 1919
  • Julius Zimmermann


1939 - 1945


  • Florian Beck                     Čp. 24              * 4.5. 1910 Mannheim + 1.2. 1945  Východní Prusko
  • Rudolf Citovsky                 Čp. 118           *  16.7. 1911                      +  19.9. 1943 Kijev
  • Josef Dittner                            Čp. 35     *   25.2. 1911                    + 5.4. 1944 Tarnopol
  • Alois Enenkel Unterofficier     Čp. 3        * 1.10. 1906 Gibeau  + 22.10. 1946  v zajateckém táboře Golubovka na Ukrajině
  • Viktor Fritsch Wachtmeister    Čp. 75      * 7.1. 1902                      + 22.1. 1945 Zambrzyce
  • Anton Gabriel                           Čp. 24               1914                            1942 SSSR
  • Johann Hansmann                   Čp. 101      * 14.10. 1920                + 8.8. 1943, SSSR
  • Rudolf Hausner  Gefreiter       Čp. 90     * 5.10. 1909 Přáslavice + 23.3. 1943, Kursk
  • Karl Heinz Unterofficier           Čp. 20      * 16.1. 1912                  + 5.7. 1942 Jarzewo SSSR
  • Karl Heinz Oberfeldwebel       Čp. 117      * 17.7. 1913                   + 23.7. 1944 Schönheide
  • Oskar Hudetschek Wachtmeister  Čp.9  * 17.10. 1898 Hombok + 16.12. 1944 Goja Ukrajina
  • Johann Jahn Obergefreiter     Čp. 73       * 5.6. 1912                 + .2. 1947 Stalino, Ukrajina
  • Franz Jahn Unterofficier           Čp. 114     * 11.2. 1907 Schmeil   + 13.2. 1944 Kowalki
  • Johann Kimmel                       Čp. 17       * 17.4. 1909              + 1.12. 1942 Donbas
  • Johann Kimmel   Stabsgefreiter Čp. 71   * 17.6. 1917              + 12.1. 1945 Topolčany                  Josef Kimmel                           Čp. 18        * 14.2. 1904            + 7. 1944 v Polsku
  • Alois Klimek Gefreiter              Čp. 103     * 13.12. 1906 Oskau  + 29.1. 1944 Michalowka, SSSR
  • Johann Krätschmer                 Čp. 40     * 12.8. 1921               + 3. 1945 v Norsku
  • Johann Krätschmer                 Čp. 56       * 10.5. 1917              + 2.2. 1945 SSSR 
  • Josef Krätschmer                    Čp. 40        * 3.9. 1920             + 8.8. 1943 SSSR 
  • Wilhelm Kratschmer Obergefreiter Čp. 99 * 2.5. 1923          + 16.4. 1945 Medreima, Itálie
  • Johann Knapp Grenadier      Čp. 8        * 14.1. 1924                + 24.1. 1944 Borok SSSR
  • Rudolf Kuba                            Čp. 99      * 29.4. 1927              +     .4. 1945 Vrbowe
  • Julius Kummer   Gefreiter      Čp. 115      * 28.12. 1910             + 16.8. 1942 Stalingrad
  • Otto Lubrich Gefreiter            Čp. 83       * 5.10. 1922              + 10.2. 1944 Itálie
  • Johann Mader  Oberscharführer  Čp.45 * 28.6. 1921              + 4.11. 1944 Cogled, Maďarsko
  • Johann Maier                           Čp.84      * 5.10. 1911                 + 15.1. 1942 Toropjetz, SSSR
  • Josef Matzner Obergefreiter  Čp. 92      * 3.7. 1923                + .2. 1945
  • Adolf Mück     Unterofficier    Čp. 56       * 1.2. 1911                  + 6.8. 1944Laval, Francie
  • Josef Polzer Obergefreiter    Čp. 14        * 8.1. 1920                 + 30.8. 1943 Arinino SSSR
  • Josef Polzer Gefreiter            Čp. 72       * 21.1. 1927                + 15.4. 1945 Jarošice
  • Stefan Polzer Soldat            Čp. 7           * 6.12. 1905               + 6.10. 1944
  • Alois Sienel   Unterofficier    Čp. 37        * 11.12. 1910 Hombok  +7.11. 1944 Siemanowice, Polsko
  • Josef Smekal Unterofficier  Čp. 82           * 2.10. 1914 Hombok + 15.1. 1942 Welitschovo SSSR
  • Josef Schwarz Obergrenadier Čp. 45     * 13.10. 1925 + 31.8. 1944 Raum Chauny, Franice
  • Johann Zink Jäger     Čp. 2                      * 13.8. 1925              + 20.8./20.9. 1944 v Řecku/Makedonii